IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share
 

 Władze, klany i ugrupowania społeczne

Go down 
AutorWiadomość
Mistrz Gry
Dobry Duch
Mistrz Gry

Liczba postów : 56
Join date : 30/05/2016

Władze, klany i ugrupowania społeczne Empty
PisanieTemat: Władze, klany i ugrupowania społeczne   Władze, klany i ugrupowania społeczne EmptySob Sie 19, 2017 6:06 pm

Władze i wierzenia:


Świat Sawir jest rozległy i zbyt duży, żeby móc ogarnąć go zrozumieć, dlatego fabuła kręci się wokół dwóch państw; Iszann - Wielkiego Królestwa Podziemi, będące pod panowaniem Elidova, oraz Kazzun - Wielkiego Królestwa Powierzchni, będące pod panowaniem Kainsara. Krainy zajmują niewielki kontynent Wichenny, którego nazwa pochodzi od legendarnych Gór Wichenny.
Wichenna to Bogini Natury, w którą wciąż wierzą Podziemni. Przed czasami wojny wierzyli w nią wszyscy, dopóki nie powstał Kult Mirana, z czasem rozprzestrzeniający się na szerszą skalę. Miran, w przeciwieństwie do Wichenny jest on Bogiem Zniszczenia, całkowitą odwrotnością urodzaju. Korzenie jego legendy o nim sięgają starszych pism, które wspominały o budzącym niepokój widmie, żyjącym gdzieś w Nawiedzonym Lesie.


Na przestrzeni lat wśród podzielonych Sawiryjczyków powstały pewne ugrupowania. Ciągła wojna i życie w takich a nie innych warunkach naświetliła niektórym powagę sytuacji. Droga, jaką dąży wielu z nich, jest drogą wyniszczającą wszystko, co na tej planecie żyje. Co po niektórzy nie otrzymali też tego, czego oczekiwali lub im obiecało w zamian za trzymanie się pewnych idei. Oczywiście nigdy nie było i nie będzie systemu idealne, ale wśród Upadłych jak i Podziemnych zaczęto szeptać o czymś, co zaczęło mącić ich dotychczasowy spokój.


Podziemne ugrupowania:

Mglisty Horyzont - Mgliści, najbardziej oddani swojej władzy i ideom panującym w Podziemiach. Zostali powołani bezpośrednio przez władcę Elidova, zasłużeni i ciężko pracujący na ten dumny tytuł. Ich obecność wśród Podziemnych podnosi ich morale wielokrotnie, a kiedy przychodzi im wyruszać na wyprawy, wraz z nimi wyrusza cała nadzieja mieszkańców.
  Mgliści zostali powołani głównie na rzecz ochrony króla, jak i również po to, by zdobywali więcej informacji na temat sił zbrojnych Upadłych. Czasami położenie Podziemnych zmusza ich do wyruszania do potajemnych ekspedycji, której celem jest najczęściej zniszczenie fabryk Upadłych lub innych.
  Mglistym może być każdy Mieszkaniec Podziemia, jednakże to jest dość ścisła grupa.
Członkowie: 3/10

Perłowy Strumień
- Strumień, grupa powstała przez - Minerota i Deliniana, niezadowolonej, tchórzliwej dwójki przyjaciół, która nie popiera działań króla i Mglistych. Nikt, poza samymi członkami nie wie o istnieniu tej opozycji, aczkolwiek zdążyli nieco namieszać w Podziemiach.
Delinian zawsze był zdania, że kroki, jakie stawia Mglisty Horyzont, niepotrzebnie jeszcze bardziej nadszarpią zbyt mocno napiętą strunę. Według niego tylko spokój i nie wychylanie się znad powierzchni ziemi są jedyną szansą na ich dłuższą egzystencję. W związku z tym Minerot raz na jakiś czas planował akcje mające na celu zniechęcić mieszkańców do Mglistych. Ich poczynania jednak po tym zostały ujawnione, dwójka została skazana na wygnanie, lecz nie sprzedała pozostałych członków organizacji, jak i również nie wspomniała o istnieniu takowej.
Głównym celem Strumienia są krótkie zamieszki i głoszenie idei, że jedyną nadzieją dla dłuższego żywota Podziemnych są same podziemia.
Członkowie: 0/10


Ugrupowania Upadłych:

Horda Rzezi - Horda to klan powołany przez samego władcę Upadłych - Kainsara. Jego członkowie są bezlitośni i nieprzewidywalni. Stoją na czele prawa jak i sami dokonują osądu, i ewentualnej egzekucji. Niosą ze sobą popiół, nabijają heretyków na pale, palą na stosie niewdzięczników. Nie słuchają próśb, płaczu, ostatniej woli konającego. Horda to niemal zaprogramowane maszyny do zabijania, które robią wszystko, żeby zadowolić swojego Pana. Czasami ich działania przechodzą najśmielsze oczekiwania, jak i również posuwają się do zatajania pewnych szczegółów przed Władcą, gdyż są pewni jak ten wierzy w ich lojalność.
Horda to prawa ręka Kainsara, plądrująca wciąż niepoznane tereny, polująca na Podziemnych jak i również na tych, którzy są w stanie podzielić się pewnymi informacjami na temat ich wrogów. Są wyżej postawieni niż przeciętni mieszkańcy, wykorzystują często swoją władzę do podwyższania swojego ego.
Członkowie: 0/10

Brzask Jutra - Brzask to bardzo tajemny ruch spiskowców. Zrzesza ona Upadłych niezadowolonych z rządów Pana z różnych powodów - najczęściej z powodu poczucia, że moc, jaka im została dana, nie jest na tyle duża, jaką sobie wyobrażali. Wśród nich znajdują się też tacy, którzy przejrzeli na oczy i wiedzą, że obecne prowadzone działania prowadzą do upadku. Ci bardziej rozgarnięci wiedzą, że sielanka długo nie potrwa. Przepych, potęga, dobrobyt... Wszystko upadnie.
Mimo zróżnicowanych powodów Brzask łączy jeden cel - ciche działania partyzanckie mające podburzać ludność przeciw Kainsarowi.
Członkowie: 0/10
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Władze, klany i ugrupowania społeczne
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Sawir ::  :: `-
Skocz do: